Telewizja Przemysłowa, Monitoring (CCTV, Kamery, rejestratory, podgląd przez internet, serwis, modernizacje)

Telewizja Przemysłowa, Monitoring (CCTV, Kamery, rejestratory, podgląd przez internet, serwis, modernizacje)

 

Telewizja przemysłowa (coraz częściej zastępowana pojęciem MONITORING) jest to system przekazywania obrazu z określonych pomieszczeń lub obszaru w zamkniętym systemie odbiorczym służący do nadzoru oraz zwiększenia bezpieczeństwa obiektu lub przestrzeni, w których zostały zainstalowane kamery. Podgląd z kamer zwykle jest udostępniony wyłącznie na stanowisko(a) obserwacyjne zintegrowane z cyfrowymi rejestratorami w celu nagrywania i obserwacji zdarzeń przez kamery. Telewizja przemysłowa(monitoring) ze względu na swoje właściwości staje się coraz powszechniejszym narzędziem zwiększania bezpieczeństwa obiektów, w których mogą występować zagrożenia mienia i osób.

 

Obecne systemy monitoringu wizyjnego umożliwiają użytkownikowi kompleksowe monitorowanie, analizowanie oraz zapisywanie obrazów z kamer. Większość systemów monitoringu korzysta z rozwiązań opartych na rejestratorach cyfrowych lub serwerach PC. Zarządzanie nagrywanym materiałem w systemach telewizji przemysłowej (monitoringu) obejmuje przede wszystkim obrazy, które w zależności od platformy i zastosowanych rozwiązań może być realizowane bezpośrednio z urządzenia rejestrującego lub zdalnie przez sieć internet za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub dedykowanego oprogramowania zainstalowanego na komputerze.

 

Zainstalowane kamery na pierwszym miejscu spełniają rolę prewencyjną, odstraszając i zniechęcając osoby postronne do działań szkodliwych, oraz zwiększają prawdopodobieństwo schwytania włamywacza lub napastnika poprzez zarejestrowanie jego wizerunku.

 

 

Jak rozmieścić kamery, aby spełniły swoje zadanie?

 

Aby monitoring spełniał swoje zadanie i dostarczał jak najwięcej informacji z obserwowanego obiektu, należy podjąć decyzję, jakie kamery i w jakiej ilości zastosować, aby mieć odpowiedniej jakości materiał wideo. W pierwszej kolejności powinniśmy rozważyć odpowiednią ilość kamer potrzebnych do rozmieszczenia na zewnątrz, wliczając główne wejścia, bramę, podjazdy a także parking. To w tych miejscach dochodzi najczęściej do wszelkiego rodzaju zdarzeń, które pomaga rozwiązać materiał zarejestrowany z kamer przemysłowych. Kolejnym istotnym elementem doboru kamer jest dobór odpowiednich ogniskowych w obiektywach, co pozwala na zawężenie obserwowanej przestrzeni do istotnych dla identyfikacji szczegółów.

 

Zalety zastosowania kamer do ochrony:

 

możliwość dysponowania zapisem wstecznym zdarzeń

możliwość integracji z systemem alarmowym i powiadomieniem

możliwość integracji z zewnętrznymi systemami ochrony

możliwość uzyskania lepszych warunków w negocjacjach z ubezpieczycielem

 

Jeśli są Państwo zainteresowani stworzeniem kompleksowego systemu monitoringu dostosowanego do konkretnych potrzeb . Nasi pracownicy dołożą wszelkich starań, aby odpowiedzieć na pytania, a także zaproponują najlepsze zestawienie rozwiązań w zakresie monitoringu wizyjnego dla Państwa.