Instalacje elektryczne

 

Montaż, wymiana, modernizacja i konserwacja instalacji elektrycznej jest jednym z ważniejszych elementów poczucia bezpieczeństwa. Jak donoszą źródła Straży Pożarnej większość pożarów jest spowodowanych przez zwarcie starych, uszkodzonych, niejednokrotnie źle wykonanych instalacji elektrycznych.
Wadliwe elementy typu gniazdka elektryczne, przełączniki, żyrandole, niewłaściwie zamontowane płyty grzewcze, indukcyjne, piekarniki, bojlery, kuchenki elektryczne przyczyniają się do porażenia prądem. Przewody elektryczne często są zbyt obciążone. Domowe naprawy bezpieczników próby „watowania” czy ingerencja w instalacje elektryczną przy braku uziomu  i zabezpieczeń przeciwporażeniowych, prowadzić może do porażeń, nieszczęśliwych wypadków.

Nowe instalacje elektryczne cechują się tym, że są montowane w oparciu o najnowsze rozwiązania techniczne o długoletniej trwałości. Zamontowane w nich wyłączniki nad prądowe, różnicowo-prądowe, uziemienie dają gwarancje poprawnego działania. W dobie wysoko rozwiniętej technologii gospodarstwa domowe zużywają coraz więcej energii elektrycznej. Stare instalacje elektryczne budowane z przewodów aluminiowych kompletnie nie są do tego przystosowane w wyniku czego często dochodzi do zwarć, iskrzenia, przepięć, itp. W konsekwencji może dojść do uszkodzenia sprzętu RTV i AGD podłączonych do takiej instalacji elektrycznej. Przy zakupie nowych urządzeń elektrycznych np. płyta indukcyjna, powinna ona być podłączone przez uprawnionego elektryka. Samowolny montaż równa się utracie gwarancji.

 

 

Oferujemy nasze usługi w zakresie:

projektowania i montażu instalacji elektrycznych w mieszkaniach, domach jedno i wielorodzinnych
modernizacji i rozbudowy starych instalacji elektrycznych
montażu oświetlenia
montażu instalacji odgromowych
pomiarów elektrycznych
montażu osprzętu elektrycznego
montażu rozdzielnic
usuwania awarii w instalacjach elektrycznych

WSZYSCY NASI PRACOWNICY POSIADAJĄ NIEZBĘDNE UPRAWNIENIA SEP!